Producenci
Filtry
Producent
Cena
  • od
    do

Dodatki do żywicy konstrukcyjnej

Aktywny rozcieńczalnik EPD BD  1 litr Aktywny rozcieńczalnik EPD BD 1 litr
Producent: R&G
Cena: 117,00 zł
szt.
zobacz więcej
Aktywny rozcieńczalnik EPD BD 250 ml Aktywny rozcieńczalnik EPD BD 250 ml
Producent: R&G
Cena: 42,00 zł
szt.
zobacz więcej

Potrzeba modyfikacji właściwości żywic

Nawet najlepsza żywica może wymagać modyfikacji by sprostać wymaganiom konstrukcji. Można zwiększyć odporność żywicy na kruche odpryski. Można uzyskać bardzo wytrzymałą pianę. Można wyeliminować defekty konstrukcji spowodowane pęcherzami powietrza w żywicy. Okazuje się, że można to osiągnąć samemu dzięki odpowiednim dodatkom do żywic.

Dodatki do żywic - Efekty i korzyści

Elastyczność: kompozyty ulegają zniszczeniom głównie na skutek skruszenia matrycy (żywicy) przez zniszczenia mechaniczne (z zewnątrz) lub na skutek ściskania utwardzonej żywicy (np. podczas zginania kompozytu jedna strona jest ściskana). Jeśli konstrukcja jest na to narażona, wówczas uelastyczniacz jest doskonałym rozwiązaniem.


Piana strukturalna: można uzyskać pianę wytrzymalszą od piany PU przez spienienie żywicy epoksydowej. Można taką mieszaniną w stanie ciekłym wypełniać przestrzenie albo tworzyć bardzo wytrzymałe rdzenie. Już 1% dodany do żywicy powoduje zmniejszenie gęstości 4 razy. Ta forma tworzenia wypełnienia wypełnia lukę pomiędzy pianami PU a wykonaniem litych konstrukcji.


Odgazowanie: mieszanie żywicy w warunkach warsztatowych wprowadza do niej pęcherze powietrza, które osłabiają wytrzymałość kompozytu. Można je eliminować przez mieszanie laboratoryjne (czasochłonne) lub wybierając żywice o długim czasie pracy i czekać na odgazowanie. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na taki komfort a zależy nam na idealnej ciągłości matrycy to warto użyć dodatku odgazowującego do żywic epoksydowych.

Używasz dodatków do żywicy? Sprawdź również

Żywice epoksydowe Żywice poliestrowe Żelkoty Kleje eposkydowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl