Producenci

Czym są prepregi węglowe?

Z dumą prezentujemy kategorię w naszym sklepie, jaką są prepregi węglowe. Prepregi są wzmocnieniami włóknistymi (zazwyczaj tkaniny, ale bywają i taśmy) które są przesączone żywicą. Żywice (zazwyczaj epoksydowe) są zmodyfikowane by nie płynąć w temperaturze pokojowej. Prepregi węglowe są delikatnie lepkie. Specjalne folie przeciwdziałają klejeniu się do rolki. Prepregi można ciąć precyzyjnie i czysto, bez ciągnięcia włókna i odkształceń tkaniny. Przed układaniem usuwa się folie i prepreg klei się do siebie.
Żywica upłynnia się pod wpływem ciśnienia i temperatury, pakiet (prepregów) staje się miękki i dostosowuje się do kształtu formy. Dzięki temu można wytwarzać nawet skomplikowane kształty. Niedługo po upłynnieniu następuje utwardzenie żywicy.


Prepregi węglowe dają:

  • laminat bez porów z dużym udziałem włókien,,bardzo lekki i mocny element z wysoką odpornością na temperaturę i UV,
  • możliwość wykonywania dużych i złożonych elementów,
  • estetyczne, atrakcyjne powierzchnie

Łatwe zakupy na metry

W naszym sklepie dostępne są prepregi węglowe w ilościach od jednego metra. Dbamy o przystępne ceny dla każdej ilości. Obalamy niedomówienia i bariery związane z zakupami prepregów. Kupując w naszym sklepie nie musisz brać całej rolki. Transport jest prosty bo nasze prepregi mają minimum 6 tygodni dozwolonego czasu przechowywanie w temperaturze pokojowej. Zastosowanie jest wyjaśnione w karcie technicznej, a w razie dodatkowych pytań można pytać nas, ponieważ znamy materiały, które sprzedajemy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl