Producenci

Włókno węglowe, ale nie tkane

Nie wszystkie kompozyty wymagają tkanin. Ta kategoria zawiera kilka ważnych grup produktów z włókna węglowego.

Tkaniny węglowe jednokierunkowe (UD)

Karbon biegnie w jednym kierunku, poprzecznie jest tylko “złapany” cienkimi nićmi z pomocniczych materiałów. Można to porównać to bardzo szerokich taśm węglowych ale bez falowania włókna węglowego. Różnica polega na tym, że włókna karbonowe tutaj nie są przeplatane zatem biegną niemal idealnie równolegle, przez co minimalizując naprężenia i zmniejszając masę.

Tkaniny (taśmy) węglowe szyte - dla szybkiej pracy

Te taśmy karbonowe (zwane biaxialne) maksymalnie skracają odpad i czas pracy. Zawierają dwie warstwy taśm, prostopadle do siebie. Jedna warstwa taśmy karbonowej jest zwrócona pod kątem +45° względem kierunku rozwijanie, natomiast druga warstwa taśmy węglowej jest zwrócona pod kątem -45°. Dzięki temu za jednym cięciem i układaniem załatwiamy dwa kluczowe kierunki działające na skręcanie. W tej kategorii znalazły się taśmy o szerokościch 1 metr i więcej. Wąskie materiały tego typu są w kategorii Taśmy Węglowe.

Maty węglowe - zwane włókniny

Ich zmierzwiona tekstura a zarazem szlachetny materiał - włókna karbonowe - znajdują zastosowanie jako wypełnienie miejsc, które później podlegają obróbce mechanicznej. Maty węglowe łatwo przyjmują żywicę, ale same są dosyć lekkie i mają dobre właściwości mechaniczne. Łatwo się obrabiają i są polecane jako warstwa wierzchnia przeznaczona do obróbki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl