Producenci
Filtry
Producent
ODPORNOŚĆ TERMICZNA [°C]
CZAS PRACY [minuty]
Cena
  • od
    do

Charakterystyka żelkotów test

Żelkoty to modyfikowane żywice charakteryzujące sie wysoką twardością, szlifowalnością i estetycznym wyglądem (można dodać pigment by uzyskać pożądany kolor). Nie mogą zastąpić żywic i nie mogą być przez nie zastąpione. Charakteryzują się wyższą ceną, ale zużywa się ich stosunkowo niewiele i wprowadzają wiele wartości dodanej. Ich cena szybko się zwraca.

Żelkot i jego profesjonalne zastosowanie

Żelkot nakłada się na powierzchnię formy w postaci płynnej, jako pierwsza warstwa, zanim ułożymy kompozyt. Należy poczekać aż zacznie żelować (utwardzać), wtedy kontynuować pracę. Gdy kompozyt jest utwardzony i wyjęty z formy, żelkot jest widoczny jako warstwa wierzchnia. Kolor dobiera się zgodnie z numerem RAL (barwniki można kupić za pośrednictwem naszego sklepu). Po jego zastosowaniu uzyskujemy powierzchnię o wybranym kolorze i z możliwością polerowania. Tym samym można uzyskać efekt lakierowanego kompozytu bez ceny malowania. Gdy zależy nam na wytrzymałej powierzchni a chcemy pozostać przy fakturze kompozytu - stosujemy żelkot bezbarwny. Wtedy kompozyt zachowa swój surowy wygląd ale będzie chroniony przed wpływem światła słonecznego (nie żółknie i nie degraduje) a nawet słonej wody.
Jeśli robisz foremnik lub element narażony na uszkodzenie lub warunki atmosferyczne - żelkot to trafiona inwestycja. Dodatkowym plusem jest możliwość wykonywania napraw powierzchni. Dodatkowa grubość i możliwość szlifowania są ochroną elementu kompozytowego. W wielu przypadkach dobry żelkot uratuje Twój element przed wyrzuceniem na śmietnik. A takie żelkoty w konkurencyjnej cenie oferujemy w naszym sklepie.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl