Producenci
Filtry
Cena
  • od
    do

Forma to nie wszystko - na elementy wypełniacz i lakier

Wykończenie powierzchni kompozytu ma kolosalne znaczenie dla estetyki, utrzymania powierzchni w czystości, zużycia, odporności na warunki zewnętrzne, ceny sprzedaży. Praca nad formą zazwyczaj uważana jest za wszystko lub przynajmniej większość tego, co można zrobić by uzyskać gładką powierzchnię. Nawet jeśli forma jest dobrze wykończona można łatwo uzyskać powierzchnie usianą tzw. pin hole’ami (pory). Wynika to z natury zbrojenia. Tkaniny mają przestrzenie na rogu skrzyżowania wątku i osnowy (aczkolwiek w naszym sklepie można znaleźć tkaniny SPREAD TOW które redukują ten efekt). W te przestrzenie wnika żywica pozostawiając pustkę między tkaniną a formą. Może to wynikać ze zbyt małej ilości żywicy albo nawarstwionych kilku takich narożników na siebie (statystyka). Należy więc znaleźć sposób by wypełnić te puste przestrzenie na gotowym elemencie.

Można sobie z tym radzić na dwa sposoby.

Walka z pinhole’ami

Pierwszy sposób jest klasyczny - należy polakierować powierzchnię. Jak wiemy, lakierowanie powierzchni z pinhole’ami jest bardzo pracochłonne. Warstwa, szlifowanie, warstwa, szlifowanie. Szlifowanie dobrego lakieru to nie jest lekka praca.

Drugi sposób jest nowatorski - można użyć spoiwa o właściwościach estetycznych wiążących lakieru wypełnionego pyłem węglowym. Dostępny w naszym sklepie wypełniacz do porów wypełni pinhole. Tak przygotowaną powierzchnię należy polakierować. Oszczędzamy w ten sposób mnóstwo czasu i pracy.

Jeśli chcesz lakierować profesjonalnie sprawdź dostępny wyłącznie w naszym sklepie lakiery BASCO.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl