Producenci
Filtry
Cena
  • od
    do

 

 Czym jest Kuty Węgiel?

Kuty węgiel, ang. Forged Carbon to nazwa kompozytu o osnowie z żywicy. Najlepiej gdy tą osnową jest żywica epoksydowa ze względu na swoje właściwości mechaniczne i estetyczne. Wzmocnieniem tego kompozytu jest nie-ciągłe włókno węglowe w różnych postaciach. Każda z postaci daje inny efekt wizualny. Wszystkie mają jedną rzecz wspólną - kompozyt ma swoiste domeny (zlepki, wyspy) jednorodnego materiału. Różne domeny są ułożone do siebie pod róznymi kątami. Opalizujące wyspy wyraźnie oddzielone od siebie przypominają kutą stal. Zrobione z węgla. Kuty Węgiel

 

Jakie są rodzaje forged carbon?

W zależności jakiej formy włókna użyjesz, wygląd będzie inny. Poniższe opcje można stosować dla oklejania oraz do robienia z formy.

1. Włókno cięte - daje drobne domeny, mocno się mieni. Łatwo się nakłada, ale wymaga więcej szlifowania między wartswami żywicy jeśli oklejasz.

2. Taśma węglowa jednokierunkowa ST - taśma płaska o szerokości 50 cm daje możliwość wycinania i układanai dużych domen. Wady to konieczność wycinania oraz skrupulatnego układania kawałków, ponieważ taśma ma nitkę z jednej strony. Nie chcesz by ta nitka była widoczna, więc zawsze musi być pod spodem. Zalety to nietuzinkowy wygląd, stosunkowo mniej szlifowania jeśli oklejasz oraz niska cena.

3. Tkanina węglowa DYF (szachownica) - tkanina o pasmach szerokości 15 mm, splot płócienny, bez dodatkowych nitek. Po rozcięciu na pasma otrzymuje się prostokąty 15 mm x dowolny bok. Nie rozpadają się dzięki podklejeniu. Oczywiste zalety to wygoda pracy i duże domenty (ale nie tak jak opcja 2). Minusem jest cena, to najdroższy surowiec na kuty węgiel.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl