Producenci
  • nowość

Zastosowanie tkanin z włókna szklanego

Szeroki zakres gramatur tkanin szklanych w naszym sklepie pozwala dobrać właściwą do każdej konstrukcji. Od delikatnego welonu o masie powierzchniowej 25 g/m² do ciężkich tkanin około 600 g/m². Tkaniny w naszym sklepie to gatunek szkła E. Pracujemy nad wprowadzeniem do oferty tkanin z włókna szklanego S 2. Gatunek E natomiast jest wysokim standardem stosowanym w sporcie, medycynie, transporcie (od wody po powietrze), itd. Przemysł docenił tkaniny szklane za świetny stosunek właściwości do ceny. Nawet kompozyt oparty na wzmocnieniu węglowym wymaga użycia tkanin szklanych by chronić materiał od zewnątrz, izolować chemicznie i cieplnie. Doskonałe właściwości izolacji cieplnej można uzyskać używając tkanin szklanych o drobniejszym splocie (automatycznie drobniejszych włóknach). Tylko jak to rozszyfrować? Zarówno Interglas, R&G jak i pozostali producenci obecni w naszym sklepie oznaczają tkaniny szklane według tego samego standardu SI.

Symbole tkanin z włókna szklanego

Przykładowy symbol tkaniny szklanej mówi wiele informacji poza tymi, które są w nazwie artykułu, a również mają znaczenie. Przykładem posłuży fragment opisu naszego artykułu nr 1901102:

  • Interglas 90070: nr artykułu danego producenta
  • Finish FK 144: preparacja powierzchni (w czym wykąpano tkaninę, żeby lepiej kleiła się do żywicy)
  • Splot prosty: by się nie powtarzać opis splotów zamieściliśmy w kategorii tkanin węglowych
  • Osnowa: EC 9 - 34 tex, 12 /cm: wiązki włókien szklanych idące WZDŁUŻ rolki. E oznacza gatunek szkła. C oznacza, że wiązka jest CIĄGŁA. 9 oznacza średnicę filamentu (włókna w wiązce), 34 tex oznacza, że 1000 metrów tej wiązki włókna szklanego waży 34 gramy. 12 /cm oznacza, że gdyby przeciąć tkaninę w poprzek to zobaczymy 12 przeciętych wiązek osnowy na każdy 1 cm szerokości przekroju.
  • Wątek: EC 9 - 34 tex, 11.5 /cm: jak wyżej, ale w odniesieniu do wiązek włókna biegnących od lewej do prawej i z powrotem.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl