Producenci
Filtry
Cena
  • od
    do

Modelowanie przy użyciu gliny i masy modelarskiej

Przemysł bardzo szybko zapragnął by produkty były ładne. Ludzie chcieli materializować swoje wizje. Zaczęto wykorzystywać masy modelarskie i gliny by uchwycić kształt. Ta koncepcja przetrwała do dzisiaj. Jest nieśmiertelna bo człowiek własnymi rękami może wydobyć i zobaczyć więcej niż można zamodelować w 3D. W zasadzie te techniki nie stoją ze sobą w sprzeczności. Są komplementarne, uzupełniają się, co pozytywnie wpływa na cenę procesu powstawania modelu. Oferowane w naszym sklepie gliny i masy moderaskie to syntetyczne, całkowicie bezpieczne materiały zaprojektowane do wygodnej pracy. Ich niezastąpionym plusem jest fakt, że nie wysychają więc wykonana praca nie jest marnowana. Przemysł docenił gliny i masy Staedler na tyle, że są wiodącym produktem od 1985 roku. Są absolutnie warte swojej ceny.

Gliny i masy modelarskie - Subtelne różnice

Dostępne w naszym sklepie artykuły mają nieco różne zastosowania. Glina modelarska Marsclay służy do wykonywania modeli, z których można odbić formę. Może zostać pokryta Claypeel by wyglądała jak docelowa powierzchnia. Marsclay można frezować a następnie “dopieścić” ręcznie.
Masy modelarskie natomiast są dedykowane do mniejszych modeli. Można uzyskać najwyższej jakości powierzchnie. Chcąc uzyskać z nich formę, zaleca się użycie silikonu. Te masy są odpowiednie do, mówiąc kolokwialnie, sztukaterii. Składają się z mikrowosku, kredy i barwników. Co ważne, masy modelarskie nie mają tlenków żelaza, więc można je zanurzać w silikonach ADDV (addycyjnych, tych lepszej jakości), co nie jest możliwe dla wszystkich mas modelarskich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl