Producenci

Tkaniny z włókna węglowego - nowatorski materiał

Tkaniny węglowe, zwane też carbonowe łączą w sobie surowiec hi-tech ze wzorami tkackimi, które sięgają czasów rewolucji przemysłowej. Niesłusznie zwane niekiedy maty węglowe. Maty węglowe to inna kategoria produktów, gdzie włókna węglowe są posklejane ze sobą w losowym ułożeniu. Urządzenia do wytwarzania tkanin carbonowych muszą być bardziej precyzyjne, ze względu na większą liczbę włókien. Jednak to co pozostaje niezmienne to rodzaje splotów w tkaninach węglowych. W tej kategorii naszego sklepu przybliżymy rodzaje splotów. Te informacje aplikują się nie tylko do tkanin węglowych, również do tkanin wykonanych z innych materiałów.

Rodzaje splotu tkanin z włókna węglowego

  • Plain / Prosty / Płócienny: wiązka biegnie pod jedną wiązką i nad jedną wiązkę. Ten splot jest najbardziej odporny na ścieranie i przemieszczenia. Nie rozjedzie się podczas pracy. Ma najmniej pustych obszarów, więc najmniejsze ryzyko powstawania pinholi. Niestety jego plusy nie pozwalają na układanie w skomplikowanych kształtach. Krzywizna w jedną stronę to nie problem, natomiast podwójna już tak. Ten splot wyginany na siłę powoduje powstawanie naprężeń w tkaninie karbonowej. Ich ceny nie są tak niskie jak splotu Twill.
  • Twill / Skośny: najpopularniejszy splot tkanin węglowych, występuje głównie w odmianach 2x2 i 4x4. Oznacza to ile wiązek jest mijanych POD a ile wiązek jest mijanych NAD. Ze względu na luźniejszą budowę lepiej się układa na skomplikowanych powierzchniach, ma więcej pustych przestrzeni, łatwiej się “rozjeżdża”, jest tańszy w produkcji niż inne tkaniny węglowe.
  • Harness Satin / Satyna lub Atłas: modyfikacja splotu Twill, w której wątek biegnie NAD większą liczbą wątków poprzecznych i niż POD. Ilość się różni w zależności od tkaniny. Im większa dysproporcja tym bardziej skomplikowane kształty można układać. Takie tkaniny są dostępne w naszym sklepie na zamówienie, oferujemy ceny porównywalne z tymi dostępnymi z magazynu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl